5 نکته در مورد خرید سمعک

1-حرید سمعک و انتخاب بهترین سمعک را به دست ادیولوژیست خود بسپارید.

 5 نکته در مورد خرید سمعک
5 نکته در مورد خرید سمعک

بسیاری از مراجعه کنندگان بدون اینکه اطلاعات کافی از سمعک و نوع کم شنوایی خود داشته باشند به محض ورود به اتاق از ادیولوژیست (کارشناس شنوایی) تقاضای خرید سمعک نامرئی از برند X را دارند چرا که در جایی از اینترنت درمورد آن نوع برند خوانده اند و یا از کسی تعریف آن را شنیده اند.

توجه داشته باشید انتخاب اولیه سمعک داخل گوشی نامرئی یا سمعک پشت گوشی  وظیفه ادیولوژیست است چرا که ادیولوژیست علم و اطلاعات کافی درمورد انواع سمعک ، کم شنوایی و تجربه کار با انواع برندها را دارد.

هر فرد مبتلا به کم شنوایی قادر به استفاده از سمعک  نامرئی نیست(مانند افراد مبتلا به پارگی پرده گوش یا افرادی که کانال گوش بسیار تنگی دارند)

اما بسیاری از مراجعه کنندگان بر اساس تشخیص  ادیولوژیست می توانند از هر دو نوع سمعک نامرئی و پشت گوشی استفاده کنند که در آن صورت مراجعه کننده می تواند پس از مشاوره بر اساس سلیقه خود نوع سمعک را انتخاب کند.

در خرید سمعک درمورد انتخاب برند محدودیت زیادی وجود ندارد.اما در نظر داشته باشید که اطلاعات و تجربه ادیولوژیست از انواع برندها بیشتر از مراجعه کننده ای است که برای اولین بار می خواهد سمعک دریافت کند.

2-به نظرات دیگران توجه نکنید.

تعدادی از مراجعه کنندگان که جهت دریافت و خرید سمعک به ما مراجعه می کنند قبل از دریافت سمعک از نظرات منفی یک یا دو نفر از دوستان خود که از سمعک استفاده می کنند را برای ما بیان می کنند.

به طور مثال:

یکی از دوستان سمعک داره و میگه مدام سوت میزنه!

یکی از فامیل های ما چندین سال پیش سمعک خریده اما اصلا راضی نیست!

توصیه ما به شما این است که اصلا به این نوع صحبت ها هیچ توجهی نکنید.

بسیاری از مردم در مغازه ها و نزد افراد غیرمتخصص سمعک دریافت می کنند.سمعک های موجود در مغازه ها استاندارد نیستند.همچنین سمعک نیاز به تنظیم کامپیوتری دارد که فقط ادیولوژیست ها در آن تخصص کافی دارند.

علاوه بر این سمعک های جدید استاندارد و معتبر بسیار پیشرفته تر و اصلاح شده تر از سمعک های قدیمی هستند به گونه ای که سمعک های جدید به هیچ عنوان سوت نمی کشند.

توصیه ما به شما عزیزان این است که جهت خرید سمعک حتما به کلینیک های شنوایی سنجی معتبر تحت نظر ادیولوژیست مراجعه کرده تا از سمعک خود نهایت رضایت را داشته باشید

مرکز سمعک سران یوسف آباد بالاترین کیفیت و خدمات را به شما تضیمن داده تا درصورت عدم رضایت از صدای سمعک آن را مرجوع کنید.تمامی سمعک های عرضه شده در این مرکز از برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی می باشند.

3- بودجه مناسبی برای سمعک در نظر بگیرید.

گاهی افرادی مراجعه می کنند که با وجود اینکه قادر هستند به اندازه کافی برای سمعک هزینه کنند اما بودجه بسیار کمی را در نظر میگیرند که به سختی می توان یک سمعک با کیفیت در آن محدوده قیمت پیدا کرد.

توجه داشته باشید که سمعک شما قرار است برای چندین سال عضوی از بدن شما شود و در واقع شما یک گوش جدید را جایگذین گوش خود می کنید.بنابراین تا جایی که ممکن است از صرفه جویی در انتخاب بودجه خود صرفه نظر کنید در غیر اینصورت انتخاب و خرید سمعک مناسب و استاندارد در قیمت های پایین سخت می شود.

مرکز سران تسهیلات ویژه ای جهت رفاه حال مراجعه کنندگان در نظر گرفته است تا شما عزیزان سمعکی با کیفیت بدون نگرانی های اقتصادی دریافت کنید.

4- صبر و تحمل داشته باشید.

 5 نکته در مورد خرید سمعک
5 نکته در مورد خرید سمعک

وقتی یک فرد کم شنوا برای اولین بار از سمعک استفاده می کند بعد از سال های صداهای آرامی که قبلا نمی شنید را دوباره می شنود و این ممکن است بعد از سال ها کمی ناخوشایند باشد چون این فرد سال هاست که از این صداها دور بوده است.

علاوه بر این صدای سمعک دیجیتالی است و روز های اول فرد صداها را به یک نوع دیگر می شنود.به طور مثال صدای قدم زدن را می شنوند اما صدای آن فرق می کند.

از همه این ها که بگذریم سمعکی که روی گوش ما قرار می گیرد برای ما تازگی دارد و یک وزن بسیار کمی روی گوش ما قرار گرفته است.

حال آیا فرد بعد از خرید سمعک به این وضعیت جدید عادت می کند؟

بله به مرور زمان فرد رضایتش از سمعک هر روز بیشتر و بیشتر می شود چرا که مغز قابلیت پلاستیسیتی دارد یعنی اینکه مغز این قابلیت را دارد که به مرور زمان تغییر کند و خود را با شرایط جدید تطبیق دهد.

بنابراین افرادی که چند روز بعد از تحویل سمعک درمورد سمعک تصمیم گیری می کنند سخت در اشتباه هستند چرا که به مغز خود به اندازه کافی فرصت نداده اند تا تغییرات لازم را ایجاد کند.(همانند بقیه افرادی که سال ها با رضایت از سمعک استفاده می کنند)

5-استفاده از بیمه درمانی

امروزه بیمه های مختلف مبالغ خاصی را جهت کمک هزینه برای خرید سمعک در نظر گرفته اند.

بنابراین شما عزیزان قبل از مراجعه جهت خرید سمعک می توانید از بیمه مربوطه میزان مبلغ کمک هزینه را جویا شوید یا به به قسمت بیمه سمعک در صفحه اصلی وبسایت سران سمعک مراجعه کنید تا از مبلغ دریافتی بیمه خود مطلع شوید.

Leave a Comment